Czwartek, 18.07.2024 07:47

Kamery w województwie śląskim - na literę U (54)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę U

Śląskie - opis

Województwo śląskie na ogół kojarzy się wszystkim z regionem przemysłowym, dysponującym bogatym i różnorodnym zapleczem zasobów naturalnych. Region jest niedoceniany pod względem przyrodniczym i turystycznym. Historia województwa, ludność tam zamieszkująca a także przepiękne i ciekawe miejsca, które koniecznie trzeba zwiedzić, tłumione są przez stereotypy (przeświadczenie, że w województwie śląskim znajdziemy jedynie kopalnie i huty).

Województwo Śląskie położone jest w południowej Polsce na zróżnicowanym geologicznie i krajobrazowo obszarze, graniczy z Republiką Słowacką i Czeską. Dzięki różnorodnemu ukształtowaniu terenu występują tutaj elementy charakterystyczne dla niżu europejskiego, terenów wyżynnych, górskich oraz kotlin podgórskich. W obrębie województwa znajdują się pasma górskie Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego, wykorzystywane do uprawiania i rozwoju turystyki w tym regionie. Na ziemiach Śląskich znajdziemy parki krajobrazowe, 62 rezerwaty przyrody (zajmujące blisko 4 tys. ha) a także 13 obszarów chronionego krajobrazu. Warto także wspomnieć o stanie lasów w województwie śląskim, które zostały niestety wyniszczone przez działalność człowieka, w wyniku rabunkowej gospodarki w celach opałowych i budowlanych. Obecnie zajmują 31.8% powierzchni tego regionu. Prowadzi się także przebudowę drzewostanów w celu utrzymania lasów narażonych na silne działanie emisji przemysłowych zanieczyszczeń.

Dlaczego warto odwiedzić akurat województwo śląskie? Oprócz malowniczych i zapierających dech w piersiach krajobrazów, znajdziemy tam ponad 4000 zabytków architektury, techniki i przemysłu wpisanych do rejestru. Na szczególną uwagę zasługuje Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, kolej wąskotorowa, Tyskie Browarium, Zamek w Będzinie i w Pszczynie. Chcąc bliżej poznać województwo śląskie, zapraszamy do oglądania kamer dostępnych w naszym serwisie, gdzie oprócz pięknych widoków, otrzymacie dawkę ciekawych informacji.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.