Poniedziałek, 15.07.2024 00:20

Kamery w Sosnowcu (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Sosnowiec - opis

Sosnowiec to interesujące miasto leżące w województwie śląskim, w obrębie Zagłębia Dąbrowskiego, pomiędzy Będzinem, a Katowicami. Jest to miasto bardzo mocno niedocenione nie tylko wśród regionalnej ludności, ale także mieszkańców Polski, ze względu na prześmiewcze memy, które w ostatnich latach opanowały polski internet.

Liczne atrakcje, a także mnogość zabytków sprawia, że Sosnowiec to miasto, w którym turyści raczej nie powinni się nudzić. Warto jeszcze w tym miejscu wspomnieć, iż przed zaplanowaniem zwiedzania, warto wziąć pod uwagę fakt, że Sosnowiec to miasto bardzo duże, rozciągające się po obu stronach rzeki Czarna Przemsza, dlatego też przy mocno ograniczonym czasie, warto przynajmniej zaplanować zwiedzanie najciekawszych zabytków Sosnowca.

 Jednym z najważniejszych zabytków Sosnowca jest Zamek Sielecki, usytuowany przy ulicy Zamkowej 2. Jest to najstarszy i najcenniejszy zabytek, a jego początki sięgają średniowiecza, XV wieku. Nowy obronny zamek wybudowany został w I połowie XVII wieku, a obecnie mieści się w nim Sosnowieckie Centrum Sztuki. Amatorzy zabytkowych budowli sakralnych z pewnością zachwycą się Katedrą Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ta potężna bazylika wzniesiona została na przełomie XIX i XX wieku na planie krzyża łacińskiego. W środku znajdują się cenne freski Włodzimierza Tetmajera, którym zdecydowanie warto się przyjrzeć. Równie ciekawym zabytkiem jest Nowy Pałac Schoenów, sytuowany przy ul. 1 Maja 19. Pomocniczy pałacyk rodzinny Schoenów wzniesiony został w 1900 roku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.