Poniedziałek, 15.07.2024 01:17

Kamery w Wiśle (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

  • Rynek
    Rynek 4185 Wyświetleń

Wisła - opis

Wisła nazywana jest również Perłą Beskidów, leży w samym sercu Beskidów Śląskich, u źródeł królowej polskich rzek - Wisły, w powiecie cieszyńskim w dolinie, którą otaczają malownicze góry.

Miasto niezwykle ciekawe pod względem religijnym, turystycznym i historycznym. Do końca XIX wieku miejsce zamieszkiwane było w większości przez górali wyznania luterańskiego. Obecnie w obrębie miasta działa 13 różnych kościołów i związków wyznaniowych, w większości są to protestanci.

Wisła to także miasto, gdzie klimat i uroki przyrody sprawiają, że jest miejscem wyjątkowo atrakcyjnym zarówno w okresie zimowym jak i letnim. Znajduje się tu około 100 kilometrów szlaków pieszych i rowerowych o różnym poziomie trudności. Zimą organizowane są imprezy sportowe na skoczni w Malince - jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w województwie śląskim, gdzie możemy dopingować swoich rodaków, m.in. na Pucharze Świata w skokach narciarskich. Bardzo dobrze rozbudowana baza noclegowa, liczne hotele, kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne, których liczbę szacuje się na ok 9 tys. W Wiśle znajduje się ośrodek narciarski Cieńków, który możecie odwiedzić bez wychodzenia z domu dzięki kamerom udostępnionym w naszym serwisie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.