Czwartek, 18.07.2024 00:56

Kamery w Bystrej

Brak kamer.

Bystra - opis

Bystra to urokliwa wieś położona w powiecie bielskim, województwie śląskim, nad potokiem Białka w Beskidzie Śląskim. Miejscowość powstała z połączenia dwóch mniejszych, odrębnych wsi - Bystrej Śląskiej i Bystrej Krakowskiej. Zostały połączone administracyjnie w 1956 roku.

Korzystny mikroklimat w połączeniu z dużym nasłonecznieniem i rześkim górskim powietrzem oraz nieskażone środowisko naturalne sprawiają, że Bystra od kilkunastu lat pozyskuje coraz szersze grono fanów. Bystra to również dobre miejsce wypadowe na okoliczne szczyty. Przez wieś przechodzi kilka szlaków. Szlak zielony widzie z Bystrej Górnej do Wisły, przez Klimczoka, Szczyrk i Skrzyczne, zaś szlak czerwony prowadzi Klimczoka przez Magurę, natomiast szlak czarny wiedzie przez Chatę na Groniu do Szczyrku Górnego.

Bystra to doskonałe miejsce dla osób, które pragną wypocząć z dala od zgiełku dużego miasta. Wieś zamieszkała jest przez niecałe 4000 tysiące osób. Baza noclegowa Bystrej jest znakomicie przygotowana do podjęcia dużych ilości turystów. W latach 80. XX wieku w Bystrej powstało wiele zakładowych i resortowych domów wczasowych, które obecnie funkcjonują jako ogólnodostępne hotele i domy wczasowe.