Środa, 04.10.2023 14:56

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w Sosnowcu (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Sosnowiec - opis

Sosnowiec to miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim. Jest jednym z głównych ośrodków aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. Stanowi obecnie ważne centrum przemysłowe, a także turystyczne na mapie regionu. Historia Sosnowca sięga czasów średniowiecza, niemniej jednak historia Sosnowca jako miasta swój początek bierze dopiero w 1902 roku.

Sosnowiec jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów z całego kraju. Posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową jak i gastronomiczną, dzięki czemu wszyscy turyści znajdą nocleg odpowiadający ich preferencjom. Przybysze mogą wybierać pomiędzy nowoczesnymi i bardzo eleganckimi hotelami, oferującymi najwyższy standard usług lub kameralnymi pensjonatami, czy też najtańszymi, choć nie najbardziej komfortowymi hostelami. Ofertę noclegową Sosnowca doskonale uzupełniają pokoje gościnne, które łączą zazwyczaj przystępną cenę i komfortowe warunki.

Sosnowiec jest doskonale skomunikowany nie tylko z całym województwem, ale także znakomitą częścią naszego kraju. Nieopodal Sosnowca przebiega autostrada A4. Ponadto przez miasto przebiegają dwie drogi ekspresowe S1 oraz S86, a także dwie drogi krajowe nr 79 oraz nr 94. Turystów niezmotoryzowanych z pewnością zadowoli fakt, iż przez Sosnowiec przebiega linia kolejowa wiodąca z Warszawy Centralnej do Katowic.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.