Czwartek, 18.07.2024 07:55

Kamery w Przyłękowie

Brak kamer.

Przyłęków - opis

Przyłęków to stosunkowo niewielka, lecz bardzo malowniczo położona wieś. Miejscowość sytuowana jest zaledwie kilka kilometrów od miasta Żywiec oraz tuż obok jeziora Żywieckiego. Przyłęków administracyjnie położony jest w granicach województwa śląskiego, w powiecie żywieckim. Wieś zamieszkana jest przez około 400 mieszkańców, żyjących głównie w drewnianych domostwach, typowych dla tego regionu.

Przyłęków swoją popularność zawdzięcza głównie Sanktuarium pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, które wybudowane zostało w latach 1896-1902, a także objawieniom, jakie miały tutaj miejsce ponad 100 lat temu. Dokładnie 2 lipca 1886 roku, Wojciech Stefko, miejscowy pasterz, w dniu uroczystości Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, podczas snu ujrzał Matkę Boską, która poleciła zbudowanie kaplicy, obiecując w zamian uzdrowienie córki.

Do rosnącej popularności wsi, nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród turystów, z pewnością przyczynił się także Ośrodek Sportów Zimowych, zwany obecnie Jastrzębica-Ski, położony na zboczach Jastrzębicy, wznoszącej się na wysokość 758 metrów n.p.m., który funkcjonuje na południowej granicy Przyłękowa. W naszym serwisie znajdziecie kamery przekazujące obraz na żywo ze wspomnianej stacji narciarskiej.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.