Poniedziałek, 24.06.2024 04:47

Kamery w Olsztynie gm. Olsztyn (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Olsztyn gm. Olsztyn - opis

Olsztyn to niezwykle popularna miejscowość, a przy tym bardzo urodziwa. Położona jest w województwie śląskim, niedaleko Częstochowy, w północnej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Ta wyjątkowa, jurajska wieś, przyciąga do siebie turystów jak magnes. Liczne zabytki i atrakcje zapewniają szereg możliwości spędzania czasu na miejscu.

Niekwestionowaną wizytówką Olsztyna są ruiny zamku, które wznoszą się ponad miejscowością. Na jurajskim, wapiennym wzgórzu usytuowane są ruiny średniowiecznego zamku. Jeszcze kilka lat temu w Olsztynie, przy ruinach, odbywały się pokazy laserów, natomiast dziś, bardziej w odpowiednim klimacie, urządzane są turnieje rycerskie, które z biegiem lat zyskały sporą popularność. Cała impreza ma charakter rekonstrukcji historycznej, dzięki czemu jest to wydarzenie, które łączy zabawę i edukacje i nadaje się doskonale na spędzenie wolnego, sierpniowego popołudnia w gronie rodziny. 

Nieopodal zamku znajduje się zabytkowy kościół św. Jana Chrzciciela, wzniesiony w XVIII wieku, będący gratką dla amatorów sakralnej zabudowy. Miłośnicy rękodzieła z pewnością będą zachwyceni z wizyty w Szopce Olsztyńskiej, usytuowanej przy ulicy Kuhna 1, tuż przy Rynku. W starej chacie znajduje się Izba Twórcza Jana Wiewióra, znanego w regionie rzeźbiarza. W środku znajduje się ruchoma olsztyńska szopka, tworzona od 15 lat, którą zdobi ponad 800 figur, z tego 350 ruchomych. 

Turystom wielbiącym aktywny wypoczynek polecamy szlaki turystyczne przebiegające przez wieś. Są to szlaki piesze, rowerowe, a także konne. Bez wątpienia najciekawszym z nich jest Szlak Orlich Gniazd (czerwony), wiodący z Częstochowy do Krakowa, prowadzący przez najciekawsze obiekty i zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W odległości zaledwie dwóch kilometrów od centrum Olsztyna znajduje się Rezerwat Sokole Góry, kryjący w sobie jaskinie i przyciągające licznych grotołazów. Warto także wybrać się na Góry Towarne, rozciągające się na północ od zamku. Roztaczają się stąd kapitalne panoramy na okolicę.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.