Czwartek, 30.05.2024 05:48

Kamery w Skoczowie

Brak kamer.

Skoczów - opis

Skoczów to ładne, choć niewielkie miasteczko, usytuowane u podnóży Beskidu Śląskiego, malowniczo rozciągające się nad Wisłą. Miejscowość położona jest nieopodal Cieszyna, w pobliżu bardzo ważnych węzłów komunikacyjnych, przy krajowej drodze nr S-1, wiodącej z Cieszyna do Bielska-Białej oraz przy drodze krajowej nr 81, łączącej Katowice z Wisłą.

Turystów przybywających do Skoczowa z pewnością oczaruje piękna Starówka oraz ładny Rynek, otoczony secesyjnymi kamienicami. Na skoczowskim Rynku wyróżnia się zdecydowanie późnobarokowy Ratusz, wzniesiony w XVIII wieku z obrazem św. Jana Sarkandra. Nieopodal Rynku znajdują się także dwie bardzo urokliwe budowle sakralne: ewangelicko-augsburski kościół św. Trójcy oraz kościół parafialny św. ap. Piotra i Pawła, do którego prowadzi ulica Kościelna z samego Rynku.

Amatorzy aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą się nudzić w Skoczowie. Zielone i niezwykle interesujące okolice miasteczka stwarzają doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Turyści, w zależności od swoich upodobań, mogą wybrać się na pieszą wycieczkę lub rowerową wyprawę. Szczególnie polecamy pieszą wycieczkę wałami nadwiślańskimi w stronę Strumienia, Ustronia, czy też Wisły.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.