Poniedziałek, 24.06.2024 04:42

Kamery w Istebnej

Brak kamer.

Istebna - opis

Istebna to malowniczo położona wieś na zboczach Złotego Gronia w województwie śląskim w pobliżu granicy z Czechami i Słowacją. Przez wieś przepływa rzeka Olza a okolice tej miejscowości to głównie zalesione tereny górzyste.

Co warto zwiedzić w Istebnej? Na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego znajduje się Kurna Chałupa Kawuloków, najbardziej znana i popularna Izba Regionalna na Śląsku Cieszyńskim. We wsi istnieje wiele kościołów, co ciekawe zostały one w większości wybudowane i zaprojektowane przez mieszkańców. Drewniany Kościół Świętego Krzyża został wzniesiony w XVIII wieku, gdzie w dalszym ciągu odprawiane są nabożeństwa, niestety w ciągu tygodnia zobaczyć go można jedynie z zewnątrz.

Oprócz wielu miejsc, dzięki którym możemy bliżej zapoznać się z tradycja i kulturą mieszkańców, wieś ma bardzo dobrze przygotowaną bazę noclegową i gastronomiczna. Istebna stwarza wiele możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu, tak więc pobyt w miejscowości na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.