Poniedziałek, 15.07.2024 00:50

Kamery w Chorzowie

Brak kamer.

Chorzów - opis

Chorzów to miasto pełne kontrastów położone w województwie śląskim, w samym sercu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, przy drodze łączącej Bytom z Katowicami. Historia osady, w miejscu dzisiejszego miasta sięga jeszcze średniowiecza, czasów kiedy na tych terenach rozpoczęto intensywną eksploatację złóż rudy srebra i ołowiu. Pod koniec XVIII w miasteczku, na ogromną skalę, rozwinęło się górnictwo węgla kamiennego. Mimo, że do dnia dzisiejszego Chorzów kojarzy się, znakomitej większości turystów, z miastem przemysłowym, bo nadal istnieją tutaj duże zakłady, to same miasto jest ładne, czyste i przyjemne.

W Chorzowie znajduje się kilkadziesiąt obiektów, które zyskały miano zabytków. Najokazalszym z nich, a zarazem najpopularniejszym jest Teatr Rozrywki z charakterystyczną wieżą, niegdyś mieścił się w nim Hotel Graf Reden. Chorzów kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, które znajdują się w przeróżnych zakątkach miasta i przyciągają turystów licznymi zabytkami. Warto szczególną uwagę zwrócić na Ratusz oraz liczne, zabytkowe kościoły wybudowane na przestrzeni lat. Ogromną ciekawostką jest także wieża wyciągowa szybu Prezydent położona pomiędzy ulicami Piotra Skargi oraz Kościuszki. Wybudowana została w 1933 roku, ówcześnie była ona jedną z najnowocześniejszych w Europie.

Na szczególne uznanie turystów zasługuje Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, będący swoistą zieloną enklawą miasta, jedną z największych w Europie. Na około 600 hektarach znaleźć możemy bogatą infrastrukturę turystyczną, w której skład wchodzą: Stadion Śląski, Planetarium Śląskie, Śląski Ogród Zoologiczny, rosarium, kąpielisko oraz Śląskie Wesołe Miasteczko.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.