Czwartek, 18.07.2024 06:53

Kamery w Zebrzydowicach

Brak kamer.

Zebrzydowice - opis

Zebrzydowice to dość duża wieś położona w powiecie cieszyńskim, w historycznych granicach regionu Śląska Cieszyńskiego, nad rzeką Piotrówką, opodal granicy z Czechami i Słowacją. Wieś liczy około 5050 mieszkańców.

Obecnie Zebrzydowice są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z najróżniejszych zakątków kraju, a stale rosnące zainteresowanie wsią nie wynika jedynie z jej strategicznego położenia. Planując nawet krótki urlop w Zebrzydowicach warto zarezerwować sobie trochę czasu, by poznać najciekawsze zabytki wsi, a także jej przepiękne okolice. Wśród najważniejszych zabytków Zebrzydowic, należy wymienić kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wzniesiony jeszcze w średniowieczu, plebanię z XVIII oraz dawny gotycki zamek, który z biegiem lat został przebudowany w barokowy pałac.

Wiele atrakcji w Zebrzydowicach znajdą dla siebie także amatorzy aktywnego wypoczynku oraz spragnieni bliskiego kontaktu z matką naturą. Wieś położona jest w bardzo malowniczym regionie i zachwyca pod względem krajobrazowym jak i przyrodniczym. Podziwianie okolicy znacznie ułatwiają wytyczone tutaj liczne szlaki piesze i rowerowe przebiegające przez najbliższe i najpiękniejsze zakątki okolic Zebrzydowic. Amatorzy sportów wodnych mają do dyspozycji Ośrodek Sportów Wodnych, który został wybudowany stosunkowo niedawno, nad największym miejscowym stawem zwanym Młyńszczok.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.