Poniedziałek, 15.07.2024 00:22

Kamery w Imielinie

Brak kamer.

Imielin - opis

Imielin położony jest w województwie śląskim. Miasto rozciąga się wśród Pagórków Jaworznickich nad rzekami Imielanka i Przemsza. Od Katowic dzieli je zaledwie 18 km. Miasto graniczy z Mysłowicami, Jaworznem i Lędzinami. Miasteczko posiada bardzo bogatą historię, pierwsze wzmianki na temat osady w miejscu dzisiejszego miasta pochodzą z roku 1386.

Miasto posiada dwa zabytki, są to budowle sakralne. Pierwszy to kościół parafialny pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej. Świątynia wzniesiona została w latach 1909-1912 z dolomitu. Tutejsze organy uchodzą za najpiękniej brzmiący instrument tego typu w regionie. Drugi zabytek to Kapliczka Matki Boskiej Częstochowskiej z 1706 roku z barokowym ołtarzem i obrazem przedstawiającym Matkę Boską.

Miasto jest bardzo przyjazne osobom, które preferują aktywny tryb życia. Zwiedzanie okolicy najlepiej odbywać na rowerze, po rozbudowanej sieci funkcjonujących tu szlaków rowerowych. Trasy prowadzą przez atrakcje miasta a także poza jego granice, pozwalając cieszyć się pięknem Imielina i okolic.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.