Czwartek, 30.05.2024 06:08

Miasta z Kamerami ↓

Powiat Częstochowa (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Częstochowa - opis

Częstochowa to miasto na prawach powiatu usytuowane w północnej części województwa śląskiego, w malowniczym paśmie wzgórz wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej, opodal drogi E 75 ciągnącej się z Katowic do Warszawy. Miasto zamieszkane jest przez nieco ponad 230 tysięcy osób, i zajmuje powierzchnię około 160 kilometrów kwadratowych.

Częstochowa to bez wątpienia największe w Polsce miejsce kultu maryjnego. Można by rzec, że Częstochowa to sakralna stolica naszego kraju, lecz nie jest to jedyny powód, dla którego turyści tutaj przyjeżdżają. Miasto posiada długą i bogatą historię, która ściśle związana jest ze słynnym Potopem Szwedzkim. Warto jednak pamiętać, że Częstochowa odwiedzana jest przez setki tysięcy turystów i pielgrzymów każdego roku, dlatego też jeśli nie lubimy tłoków, powinniśmy zaplanować zwiedzanie miasta poza sezonem. Największe oblężenie turystów i pielgrzymów w Częstochowie przypada na okres wakacyjny, co związane jest głównie z przybywającymi do miasta pielgrzymkami kierującymi się na Jasną Górę.

Choć Częstochowa kojarzy się głównie z kościołami i ich zwiedzaniem, to turyści szukający innych atrakcji z pewnością nie będą zawiedzeni. Miłośnikom wycieczek pieszych warto zaproponować wypady do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, która z pewnością zaspokoi żądze każdego piechura i amatorów aktywnego wypoczynku na łonie przyrody.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.