Niedziela, 14.04.2024 00:45

Sosnowiec - Ulica Baczyńskiego kierunek Łódź DS 86

Ulica Baczyńskiego kierunek Łódź DS 86
Link źródłowy

Sosnowiec kamera Baczyńskiego kierunek Łódź DS 86

Kamera została zamontowana przy drodze ekspresowej nr 86 na wysokości Sosnowca, wiodącej z Katowic do Łodzi. Kamera znajduje się przy skrzyżowaniu z ulicą Baczyńskiego, a jej obiektyw skierowany został w stronę Łodzi.

Jednym z najważniejszych zabytków Sosnowca jest Nowy Pałac Schona, będący niegdyś pałacem rodzinnym Schonów. Został on wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku w stylu eklektycznym. Zabytek znajduje się w śródmieściu, a od 1945 roku do dnia dzisiejszego mieści się w nim Sąd Rejonowy. Drugi, zabytkowy pałac Schona w Sosnowcu usytuowany jest przy parku Schona, na Środuli, przy ulicy Chemicznej.

Kolejnym ważnym zabytkiem jest pałac Dietla. Ta wspaniała budowla usytuowana jest przy ulicy Żeromskiego. Pałac stosunkowo niedawno został odrestaurowany, a w połączeniu z otaczającym go parkiem im. Stefana Żeromskiego jest bez wątpienia najpiękniejszym miejscem w Sosnowcu. W Pałacu Dietla zachowały się oryginalne elementy wyposażenia, dzięki czemu uważany jest za niezwykle ważny zabytek nie tylko w regionie, ale całej Polsce.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.4 °C (54.4 °F)
  • prędkość wiatru: 3.7 km/h (2.3 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 210 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Baczyńskiego kierunek Łódź DS 86 w miejscowości Sosnowiec

Ulica Baczyńskiego kierunek Łódź DS 86

Powiązane kategorie z kamerą nr 1266:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.