Czwartek, 18.07.2024 07:16

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie mikołowskim (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat mikołowski - opis

Powiat mikołowski położony jest we wschodniej części Górnego Śląska. Został on utworzony w ramach reformy administracyjnej w 1999 roku, a historycznie większość terenu powiatu leży w dawnym Księstwie Pszczyńskim. Powiat mikołowski jest regionem dość ciekawym, bowiem łączy w sobie dwie cechy terenów Górnego Śląska, czyli uprzemysłowienie oraz spore połacie pięknych terenów zielonych. 

Ziemie powiatu mikołowskiego mają bardzo bogatą i ciekawą historię, która ściśle związana jest z dziejami ziemi pszczyńskiej. Kultura tego regionu kształtowana była wpływami z różnych kręgów cywilizacyjnych, dzięki czemu w powiecie istnieje przemysł i prężnie rozwija się także rolnictwo. 

Siedzibą powiatu jest Mikołów, miasto, którego historia sięga XIII wieku. Jest to miejscowość, którą warto odwiedzić, bowiem jest jedną z nielicznych na Górnym Śląsku, która zachowała dawną starówkę z Rynkiem. Praktycznie cały powiat usiany jest mniej lub bardziej interesującymi zabytkami, o których możecie przeczytać w opisach kamer.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.