Poniedziałek, 15.07.2024 02:07

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie bieruńsko-lędzińskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat bieruńsko-lędziński - opis

Powiat bieruńsko-lędziński jest częścią województwa śląskiego. Jego pierwotna nazwa to powiat tyski, została ona jednak zmieniona w roku 2002, gdy przeniesiono siedzibę władz z Tychów do Bierunia. Co ciekawe, Tychy nigdy nie leżały w granicach powiatu. Zlokalizowany na wschodzie województwa powiat bieruńsko-lędziński to najmniejszy ze śląskich powiatów, pod względem liczby ludności. Historycznie region ten przynależy do Górnego Śląska.

Województwo śląskie, a w szczególności jego wschodnie powiaty nie są zbyt popularnymi turystycznie miejscami. Warto jednak wybrać się tutaj chociaż raz w życiu, aby w pełni poznać historię regionu i odkryć jego atrakcje. Bieruń przyciągnąć nas może kąpieliskiem, zabytkowymi groblami, rzeźbami „Utopców”, czyli miejscowych duchów zrzuconych z nieba na podmokłe tereny, a także Starym Miastem z pięknie odnowionym Rynkiem.

Ten niedoceniany region może zaskoczyć nas tym, co oferuje. Zwiedzanie mało znanych zakątków Polski jest świetną i nietypową rozrywką, gwarantuje także odpoczynek od tłumów spotykanych w Sopocie czy Zakopanem.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.