Czwartek, 18.07.2024 00:56

Kamery w powiecie cieszyńskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat cieszyński - opis

Powiat cieszyński to urokliwy i zachwycający krajobrazami region Polski znajdujący się przy granicy z Czechami i Słowacją. Charakteryzuje się ciekawą i bogatą kulturą, którą ukształtowała burzliwa historia przynależności państwowej tego regionu. Obecnie jest ona w interesujący sposób przedstawiana w ramach projektu "Żywe lekcje - zachowanie wspólnego dziedzictwa kulturowego Górali Śląskich na pograniczu polsko-czeskim".

Teren powiatu cieszyńskiego charakteryzuję się nie tylko ciekawą historią i kulturą. Obejmuje obszar Beskidu Śląskiego, Pogórza Cieszyńskiego oraz kotlin: Ostrawskiej i Oświęcimskiej. Liczne rezerwaty przyrody, fragment Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego wraz z otuliną i pomniki przyrody w połączeniu z dobrze przygotowanymi szlakami i dynamicznie rozwijającym się przemysłem turystycznym, powoduje że jest to idealne miejsce do wypoczynku zarówno w okresie letnim jak i zimowym.

W powiecie cieszyńskim działa 70 wyciągów, 10 kolejek linowych oraz zostało przygotowanych aż 30 km tras narciarskich. Latem turyści najchętniej obierają za cel Baranią Górę (1220 m n.p.m.), aby z wieży widokowej podziwiać piękną panoramę Śląska Cieszyńskiego lub wyruszają do Kaskady Rodła - najpiękniejszych wodospadów w Beskidach. Powiat może stanowić również dobrą bazę do wypadów poza granice Polski, do Czech i Słowacji.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.