Czwartek, 18.07.2024 06:08

Kamery w Międzybrodziu Żywieckim

Brak kamer.

Międzybrodzie Żywieckie - opis

Międzybrodzie Żywickie to niewielka wieś, położona w województwie śląskim, zaledwie 15 kilometrów od Żywca. Pierwsza osada powstała w tych rejonach około XVI wieku, współcześnie wieś leży przy południowo-wschodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego.

Latem turyści oddają się błogiemu lenistwu, kąpielom słonecznym oraz sportowym pasjom na brzegach Jeziora Międzybrodzkiego, niewątpliwą atrakcją w okresie letnim przy słonecznej pogodzie jest Góra Żar, na szczyt której wjedziemy kolejką linowo-terenową, skąd rozciągają się przepiękne panoramy. Zimą na zboczach góry znajduje się ośrodek narciarski, który jest chętnie odwiedzany przez wielu turystów, trasy są oświetlone, ratrakowane, naśnieżane oraz nagłośnione co, niewątpliwie umili spędzony czas na stoku.

Międzybrodzie Żywieckie stanowi świetną bazę wypadową na tereny Beskidu Niskiego, wycieczek do Żywca czy też Bielska-Białej. Miejscowość powoli nabiera coraz większego znaczenia na turystycznej mapie regionu. Wieś kusi turystów przede wszystkim bliskością natury, ciszą i spokojem oraz sielankową atmosferą panującą w tej małej lecz urokliwej mieścinie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.