Czwartek, 30.05.2024 04:54

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie gliwickim (6)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat gliwicki - opis

Powiat gliwicki rozciąga się w zachodniej części województwa śląskiego, w stosunkowo niewielkiej odległości od granicy Czech. Region ten zaliczany jest to Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP), a historycznie powiat leży na Górnym Śląsku.

Powiat gliwicki, dzięki położeniu na skrzyżowaniu dwóch najważniejszych polskich korytarzy transportowych, które mają znaczenie europejskiej, jest doskonale skomunikowany prawie, że z całym krajem. To sprawia, że jest to doskonałe miejsce do zaplanowania wypoczynku dla znakomitej większości naszych rodaków.

Ziemia gliwicka ma do zaoferowania bardzo wiele przybywającym tutaj turystom. Oferuje doskonałe warunki do wypoczynku aktywnego, jak i tego leniwego. Miłośnicy wypoczynku aktywnego mają do dyspozycji liczne szlaki piesze oraz ponad 250 kilometrów tras rowerowych, a ponadto amatorzy nieco bardziej ekstremalnych sportów mają szansę przelecieć się paralotnią. W powiecie gliwickim odnajdą się także wielbiciele sportów wodnych, jeździectwa oraz myślistwa.

Niesłychanie ciekawy krajobraz, malownicze zbiorniki wodne, a także rozległe tereny leśne i polany, bogate w wyjątkowe okazy flory i fauny wraz z zabytkami sztuki świeckiej, sakralnej i przemysłowej sprawiają, że jest to region, który z pewnością spełni oczekiwania wszystkich turystów.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.