Poniedziałek, 15.07.2024 00:49

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Katowice (8)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Katowice - opis

Katowice to miasto na prawach powiatu i niekwestionowana stolica konurbacji górnośląskiej. Miasto położone jest w południowej Polsce, w centralnej części województwa śląskiego. Historia Katowic jest dość krótka, bowiem miasto otrzymało prawa miejskie dopiero w 1865 roku, niemniej jednak bogata oferta turystyczna powiatu przyciąga tutaj licznych turystów.

Katowice to miasto, w którym powstał pierwszy wieżowiec w naszym kraju, to właśnie tutaj wzniesiono Archikatedrę Chrystusa Króla, będącą największą katedrą w Polsce, tutaj także wybudowany został największy pomnik - Powstańców Śląskich, a także najbardziej oryginalna w swoim kształcie, przypominająca spodek - hala widowiskowo-sportowa. Stolica Śląska pochwalić się może także jedyną w Polsce wieżą spadochronową wybudowaną w Parku Kościuszki. Każdy z tych obiektów stanowi swoistą wizytówką miasta i ukazuje zupełnie inne oblicze Katowic, aniżeli industrialne. Katowice w dalszym ciągu prężnie się rozwijają, a świadczą o tym nowoczesne rozwiązania architektoniczne i techniczne, które znaleźć można w każdej części miasta. Choć stolica Śląska uchodzi za miasto brudne i zadymione, to oferuje cenne pod względem przyrodniczym oraz rekreacyjnym tereny zielone, takie jak Las Murckowski, Dolina Trzech Stawów, czy też słynny Park Kościuszki, oraz położony na pograniczu Katowic i Chorzowa popularny Park Śląski.

Nie ulega wątpliwości, że w dalszym ciągu w Katowicach poczuć można przemysłową historię miasta, jednak każdy turysta z pewnością dostrzeże coś więcej, aniżeli kopalne, szyby i liczne zakłady przemysłowe. Katowice w ciągu ostatnich kilku lat stały się bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie Polski i w ciągu kolejnych kilkunastu lat pozycja ta, z pewnością się jeszcze bardziej umocni.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.