Kamery na drogach
- Dolnośląskie
- Kujawsko-Pomorskie
- Lubelskie
- Lubuskie
- Łódzkie
- Mazowieckie
- Małopolskie
- Opolskie
- Podkarpackie
- Podlaskie
- Pomorskie
- Śląskie
- Powiat częstochowski
- Powiat bielski
- Powiat będziński
- Powiat lubliniecki
- Powiat gliwicki
- Powiat cieszyński
- Powiat kłobucki
- Powiat mikołowski
- Powiat tarnogórski
- Powiat bieruńsko-lędziński
- Powiat pszczyński
- Powiat wodzisławski
- Powiat Gliwice
- Powiat Częstochowa
- Powiat Dąbrowa Górnicza
- Powiat Katowice
- Powiat Sosnowiec
- Powiat Jaworzno
- Świętokrzyskie
- Warmińsko-mazurskie
- Wielkopolskie
- Zachodniopomorskie
Kamery w powiecie wodzisławskim (2)
Najczęściej wybierane kamery
-
Droga do Wodzisławia Śląskiego DK 78 7913 Wyświetleń
-
Droga do Rybnika DK 78 4388 Wyświetleń
Powiat wodzisławski - opis
Powiat wodzisławski położony jest w południowo-zachodniej części województwa śląskiego. Graniczy z Republiką Czech i swoimi granicami obejmuje cztery miasta: Wodzisław Śląski (siedziba władz powiatu) Rydułtowy, Radlin oraz Pszów. Powiat charakteryzują wspaniałe walory przyrodnicze, rzeki, jeziora oraz dobrze rozbudowana infrastruktura techniczna, a także ciekawe zabytki architektury materialnej, kulturowej i duchowej.
Coraz częstszą formą rekreacji uprawianą przez urlopowiczów jest turystyka rowerowa. Urozmaicona rzeźba terenu, liczne zabytki, a także atrakcyjna sieć szlaków rowerowych sprawia, że powiat wodzisławski jest doskonałym miejscem do odpoczynku oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Do najważniejszych zabytków powiatu należy zaliczyć Kalwarię Pszowską, drewniany kościółek w Gołkowicach, a także dwór w Jedłowniku. Są to budowle bardzo ciekawe pod względem architektonicznym oraz historycznym.
Powiat wodzisławski słynie także z miejsc pielgrzymkowych i rekolekcyjnych, które każdego roku odwiedzane są przez pielgrzymów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Najpopularniejszym celem pielgrzymów jest Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy Śląskiej, niemniej jednak licznie jest odwiedzane także Sanktuarium pw. Narodzenia NMP w Pszowie oraz Archidiecezjalny Ośrodek Rekolekcyjny w Koszycach.
Warto również wspomnieć o sztolni znajdującej się na terenie powiatu, która jest zespołem wyrobisk górniczych usytuowanych kilka metrów pod ziemią. Pod względem struktury i wyposażenia doskonale imituje podziemie kopalni, liczy około 500 metrów wyrobisk górniczych i jest największym tego typu obiektem w Polsce.
Dodaj komentarz
Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.