Piątek, 21.06.2024 16:36

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Dąbrowa Górnicza (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Dąbrowa Górnicza - opis

Dąbrowa Górnicza to miasto na prawach powiatu leżące w województwie śląskim przy trasie S1 (E75), na pograniczu konurbacji górnośląskiej, w niewielkiej odległości od Będzina. Miasto rozciąga się na ogromnej powierzchni i składa się z wielu dzielnic, a swoją nazwę zawdzięcza lasom dębowym niegdyś porastającym tereny, na których obecnie istnieje. Dąbrowa Górnicza prawa miejskie otrzymała w 1916 roku.

Choć przez wiele lat Dąbrowa Górnicza uchodziła za miasto przemysłowe i niezbyt atrakcyjne turystycznie, to ostatnio diametralnie zmieniła swój wizerunek. Obecnie Dąbrowa Górnicza coraz częściej postrzegana jest jako miasto przyjazne mieszkańcom i atrakcyjne turystom. Największą, lecz nie jedyną, atrakcją turystyczną Dąbrowy Górniczej są Pogoria. Pogoria to nazwa zespołu malowniczych zbiorników wodnych, które usytuowane są w północnej części miasta. Jest to doskonałe miejsce na rodzinną rekreację.
Miłośnicy sportów wodnych mają tutaj do dyspozycji pełną infrastrukturę, zaś nieco mniej aktywni turyści plażę.

W Dąbrowie Górniczej nie brakuje także ciekawych miejsc. Warto wybrać się do Błędowa (dzielnica Dąbrowy), gdzie znajduje się Pustynia Błędowska, będąca unikatową atrakcją w skali Europy. Obowiązkowym punktem zwiedzania są także Łęknice z Pogorią, niemniej jednak warto również odwiedzić centrum Dąbrowy Górniczej, gdzie znajduje się monumentalna bazylika gotycka.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.