Czwartek, 18.07.2024 06:39

Kamery w Cieszynie

Brak kamer.

Cieszyn - opis

Cieszyn to piękne i ciekawe miasto położone w południowo-zachodniej części województwa śląskiego, nad rzeką Olzą, przy granicy z Czechami. W podaniach historycznych Cieszyn po raz pierwszy pojawia się już w IX wieku, kiedy to na tych terenach założono gród słowiański. 

Planując pobyt w Cieszynie warto zarezerwować trochę czasu na zwiedzanie wspaniałych zabytków tego miasta. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim Wzgórze Zamkowe z romańską rotundą wybudowaną w XI wieku, gotycką wieżą z XIV wieku oraz XIX-wiecznym Pałac Habsburgów. Miłośnikom zabytkowej architektury szczególnie polecana jest piękna Starówka z fantastycznym Rynkiem oraz liczne obiekty sakralne, natomiast amatorzy złocistego trunku - piwa, powinni wybrać się do Brackiego Browaru Zamkowego, który działa nieprzerywanie od 1846 roku.

Amatorzy aktywnego wypoczynku oraz kontaktu z przyrodą znajdą także wiele atrakcji dla siebie w Cieszynie. Urlopowicze mają do dyspozycji liczne trasy spacerowe oraz dobrze rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych, natomiast spragnieni bliskiego kontaktu z przyrodą turyści z pewnością będą zadowoleni z wizyty w tutejszych rezerwatach przyrody.

Położenie Cieszyna u stóp Beskidu Śląskiego, bezpośrednio na granicy oraz atrakcyjny wygląd historycznego centrum z fenomenalnym Rynkiem oraz dużą ilością zabytków sprawia, że Cieszyn jest doskonałą propozycją do spędzenia urlopu. Dziś Cieszyn jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z najróżniejszych zakątków kraju i stanowi także fenomenalną bazę wypadową.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.