Czwartek, 18.07.2024 06:01

Kamery w Wielkopolsce - na literę R (26)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę R

Wielkopolskie - opis

Województwo wielkopolskie położone jest w środkowo-zachodniej części naszego kraju. Jest to jeden z największych regionów Polski, zajmuje drugie miejsce pod względem powierzchni oraz trzecie pod względem ilości mieszkańców. Stolicą województwa i zarazem jej centrum gospodarczym, naukowym i kulturalny jest Poznań.

Wielkopolska jest regionem chętnie odwiedzanym przez licznych turystów, jest to raj dla miłośników zabytków oraz osób, które zafascynowane są historią naszego kraju, bowiem znajdują się tutaj miejsca, które ściśle związane są z początkami państwowości polskiej. Do najczęściej odwiedzanych miast w województwie zaliczyć można Poznań, Gniezno, Gołuchów, Ostrów Lednicki i Kórnik. Ponadto w granicach województwa usytuowane są liczne zabytkowe Ratusze, kościoły, dwory, wiatraki i pałace, które są zazwyczaj dobrze zachowane. 

Na szczególną uwagę zasługuje Wielkopolski Park Narodowy utworzony w 1957 roku, a także liczne Parki Krajobrazowe, w których mamy szansę uświadczyć przyrodę nieskażoną ingerencją człowieka, a także zobaczyć najróżniejsze osobliwości przyrodnicze.

Bardzo dużą zaletą województwa wielkopolskiego jest jego położenie w miejscu, gdzie krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne. Dodatkowym atutem, jest bardzo dobrze rozbudowana baza noclegowa, która w dużej mierze opiera się na hotelach, hostelach i motelach. Mimo, że możemy tutaj spotkać oferty kwater prywatnych, należą one do mniejszości.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.