Poniedziałek, 15.07.2024 01:23

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie kaliskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat kaliski - opis

Powiat kaliski położony jest w południowo-wschodniej części województwa wielkopolskiego. Jest jednym z trzydziestu pięciu powiatów Wielkopolski, a w jego skład wchodzi 10 gmin rolniczych oraz miasto Stawiszyn. Powiat kaliski swoimi granicami administracyjnymi obejmuje około 1160 kilometrów kwadratowych powierzchni, a zamieszkuje go około 82 tysięcy mieszkańców.

Największą zaletą powiatu kaliskiego, pod kątem turystyki, są naturalne, czyste orz zielone lasy i piękna przyroda. Stosunkowo małe uprzemysłowienie obszaru sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla osób wielbiących przyrodę i aktywny wypoczynek. Amatorzy zwiedzania "autopiętą" mają do dyspozycji szlaki piesze, zaś miłośnicy dwóch kółek szlaki rowerowe.

Chcąc bliżej zapoznać się z historią powiatu kaliskiego warto wybrać się do Muzeum Marii Dąbrowskiej, które znajduje się w Kaliszu. W Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, które mieści się w zabytkowym dworku, zobaczyć możemy pamiątki po pisarce Marii Dąbrowskiej, a także ekspozycję wnętrz dworskich z XIX i XX wieku. Nieopodal dworu usytuowany jest skansen etnograficzny - dawnej, wiejskiej architektury drewnianej.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.