Piątek, 21.06.2024 15:20

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie ostrowskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat ostrowski - opis

Powiat ostrowski położony jest w administracyjnych granicach województwa wielkopolskiego, w jego południowo-zachodniej części. Swoimi granicami obejmuje obszar o powierzchni ponad 1150 kilometrów kwadratowych. Zamieszkany jest przez około 160 tysięcy mieszkańców. Ponad połowę powierzchni powiatu zajmują użytki rolne (około 60%), zaś lasy około 28%. Rolniczo-przemysłowy charakter regionu sprzyja przemysłowi rolno-spożywczemu.

Powiat ostrowski, choć nie jest szczególnie doceniany przez turystów, to całkiem dobrze rozwija się tutaj turystyka. Liczne tereny zielone, a także łąki i lasy zachęcają turystów do spacerów i wypoczynku na łonie natury. Szczególnie warto tutaj wspomnieć o Parku Krajobrazowym "Dolina Bryczy", czy też Europejskiej Ostoi Ptaków, która objęta jest konwencją ramsarską. W administracyjnych granicach powiatu znajduje się także Obszar Chronionego Krajobrazu Doliny Prosny i Kotlina Grabowska oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Wzgórza Ostrzeszowskie i Kotlina Odolanowska.

Powiat ostrowski pochwalić się może nie tylko ciekawymi warunkami przyrodniczymi, ale także kapitalnymi zabytkami. W stolicy powiatu Ostrowie Wielkopolskim znajduje się wiele interesujących obiektów architektonicznych, w tym między innymi: synagogi, kościoły, a także kapitalny Rynek z Ratuszem. W położonym nieopodal Antoninie znajduje się ciekawy Pałac ks. Radziwiłła wykonany z modrzewia, z kapitalną salą i galeriami.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.