Czwartek, 18.07.2024 07:29

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat czarnkowsko-trzcianecki - opis

Powiat czarnkowsko-trzcianecki położony jest w północnej części województwa wielkopolskiego, jest drugim co do wielkości powiatem w województwie oraz dziewiątym pod względem liczby ludności. Powiat położony jest na przecięciach ważnych szlaków komunikacyjnych, co zdecydowanie ułatwia dojazd w jego region.

Ogromne urozmaicenie i bogate walory przyrodniczo-krajobrazowe powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego przyciągają tutaj licznych turystów szukających kontaktu z przyrodą. Ponad połowę powierzchni powiatu zajmują rozległe lasy, które są ostają dla wielu rzadki gatunków roślin i zwierząt. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, a w szczególności amatorzy turystyki pieszej i rowerowej, będą zachwyceni doskonałymi warunkami do rekreacji na świeżym powietrzu. W obrębie powiatu znajduje się kilkadziesiąt jezior, kilka rzek oraz liczne strumyki przepływające malowniczymi wzgórzami i dolinami. Wyjątkowość regionu potwierdza założony tutaj Drawieński Park Narodowy, wspaniała Puszcza Notecka oraz malownicza Dolina Noteci.

Miłośnicy zabytkowej architektury z pewnością nie będą zawiedzeni. Liczne, urokliwe kościółki wiejskie, niewielkie dworki ze wspaniałymi pałacykami zachwycają niepowtarzalną urodą. W obrębie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego znajduje się ponad dwadzieścia gospodarstw agroturystycznych oferujących bogaty wachlarz usług. Każdy turysta znajdzie tutaj zajęcie dla siebie. Można wybrać się na przejażdżkę konno, na wyprawę rowerową, na ryby czy też grzybobranie lub nad jeziora, aby pozażywać kąpieli słonecznych i wodnych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.