Czwartek, 18.07.2024 06:24

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie grodziskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat grodziski - opis

Powiat grodziski położony jest w południowo-zachodniej części województwa wielkopolskiego, i sąsiaduje z powiatami: nowotomyskim, poznańskim, wolsztyńskim i kościańskim. Przez region powiatu przebiega droga nr 32 wiodąca z Poznania do Zielonej Góry oraz droga nr 308 biegnąca z Leszna do Nowego Tomyśla. 

Powiat grodziski pochwalić się może licznymi dworkami i pałacami wybudowanymi na przełomie XIX i XX wieku, a najwięcej z nich rozlokowanych jest w obrębie gminy Kamieniec. Godnym uwagi jest pałac w Karczewie pochodzących z początku XIX wieku oraz zespół dworski w Ujeździe wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku, w stylu późnobarokowym. Amatorom architektury sakralnej polecamy szlak prowadzący po malowniczych kościołkach drewnianych. Większość z nich jest dobrze zachowana, pochodzą głównie z XVII-XVIII wieku, a najstarszy z nich, to kościół św. Klemensa w Zielęcinie wybudowany w 1640 roku. 

Obszar powiatu grodziskiego charakteryzuje nieskażone środowisko naturalne oraz duże, lecz nieregularnie rozmieszczone, kompleksy leśne. Znakomita większość lasów występujących w obrębie powiatu to bory sosnowe z domieszką drzew liściastych. Lasy te, to doskonałe tereny spacerowe i wypoczynkowe, dające możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.