Czwartek, 18.07.2024 06:38

Kamery w Chrustowie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Chrustowo - opis

Chrustowo to miejscowość, a dokładniej wieś, położona w powiecie pilskim w północnej części Wielkopolski. Miejscowość rozciąga się w odległości około 2 kilometrów od drogi krajowej numer 11. Od początku istnienia w Chrustowie funkcjonowały liczne karczmy i zajazdy, a nawet browar, który prawdopodobnie powstał wcześniej, niż w sąsiednim ujściu. W latach międzywojennych folwark Chrustowo był własnością francuskiej dziedziczki z Nietuszkowa. W latach powojennych folwark przeszedł we własność komunistów.

Chrustowo, ostateczna nazwa wsi, wcześniej nosiło nazwy Hohendorf, Hangwiese oraz Chrostowo. Na początku ubiegłego wieku miejscowość zamieszkiwana była przez nieco ponad 350 mieszkańców, którzy zamieszkiwali 26 domów. Co ciekawe, w 1921 roku wieś zamieszkana była jedynie przez 21 Polaków. Dopiero 10 lat później do wsi sprowadzeni zostali osadnicy z Małopolski.

Chrustowo nie jest miejscowością turystyczną. Jest to wieś typowo rolnicza z dużą liczbą gospodarstw rolnych w przedziale od 12 do 60 ha. Głównym źródłem dochodów mieszkańców jest uprawa aronii, hodowla bydła i trzody, a także pieczarek.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.