Czwartek, 18.07.2024 01:50

Kamery w Poznaniu (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Poznań - opis

Poznań to przepiękne miasto leżące nad Wartą, stolica Wielkopolski, a także największy ośrodek kulturalny, gospodarczy a przede wszystkim naukowy regionu. Niecodzienna uroda miasta przyciąga turystów jak magnes, lecz nie jest to jedyny powód, dla którego warto do Poznania przyjechać.

Praktycznie każdy turysta przybywający do Poznania zakochuje się we wspaniałej, zabytkowej Starówce, już od pierwszego wejrzenia. Poznański Rynek, położony w centralnej części Starego Miasta, jest trzecim pod względem wielkości, po krakowskim i wrocławskim. Na szczególną uwagę zasługuje Ratusz pochodzący z XVI wieku, który nazywany jest bardzo często perłą renesansu. To tutaj ukryte są słynne koziołki. W granicach miasta Poznań znajdują się także dwa zamki, które warto zobaczyć. Zamek Cesarski został wybudowany w XX wieku dla cesarza Niemiec, natomiast Zamek Królewski wybudowany został w XIII wieku, jest najstarszą w Polsce zachowaną rezydencją królewską, usytuowany jest tuż obok Starego Rynku. Wspaniałych zabytków w Poznaniu jest o wiele więcej, lecz na ich temat będziecie mogli przeczytać w opisach kamer, które dodamy w naszym serwisie.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą się nudzić podczas wizyty w stolicy województwa wielkopolskiego, bowiem w Poznaniu znajdują się liczne tereny zielone idealne do uprawiania długich spacerów, a także fantastyczny kompleks-sportowo rekreacyjny, który potocznie nazywany jest - Malta. Jest on położony nad jeziorem i posiada bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę. Amatorzy jazdy na rolkach i rowerach powinni wybrać się do Parku Cytadela, tutaj też odnajdą się miłośnicy historii i spacerowicze, gdyż park usłany jest pięknymi kwiatami, licznymi ławkami i piękną roślinnością.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.