Czwartek, 30.05.2024 06:10

Kamery w Czarnkowie (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Czarnków - opis

Czarnków to niewielkie, lecz bardzo malowniczo położone miasteczko w województwie wielkopolskim, nad rzeką Noteć, na skraju Puszczy Noteckiej, przy drodze nr 178 wiodącej z Poznania do Wałcza. Miasto zamieszkane jest przez nieco ponad 11 tysięcy mieszkańców.

Czarnków posiada prawa miejskie od przeszło 800 lat i choć nie jest to duże miasteczko, znajduje się tutaj kilkanaście ładnych zabytków, ale to przede wszystkim malownicza i przepiękna okolica zachęca do odwiedzenia tego miasta. Region, w którym położone jest miasto nazywany jest bardzo często Szwajcarią Czarnkowską. Miasto położone jest na wzgórzach morenowych, na granicy Pojezierza Chodzieskiego i Kotliny Gorzowskiej, w Dolinie Dolnej Noteci. Region ten odznacza się wspaniałymi krajobrazami, a także wyjątkowym mikroklimatem.

Amatorzy zabytków powinni pokusić się o zwiedzanie miasta na pieszo. Na pl. Wolności znajduje się Ratusz miejski wzniesiony w XIX wieku, natomiast przy ul. Rybaki 28 usytuowany jest dworek, gdzie znajduje się budynek wybudowany w stylu klasycystycznym w XVIII wieku. Wartym zobaczenia zabytkiem sakralnym jest kościół św. Marii Magdaleny z XVI wieku oraz stary cmentarz żydowski położony przy ulicy Podgórnej. Miłośnicy złocistego trunku - piwa, z pewnością z chęcią zobaczą zabytkowy budynek browaru wybudowany w XIX wieku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.