Środa, 22.05.2024 23:52

Czarnków - Rynek

Rynek
Link źródłowy

Czarnków kamera na Rynek

Czarnków to niezwykle malowniczo położone miasto w województwie wielkopolskim, liczące około 11,5 tysiąca mieszkańców. Usytuowanie miasta w urozmaiconej krajobrazowo i przyrodniczo okolicy sprawia, że jest to doskonałe miejsce do spędzenia krótkiego i dłuższego urlopu.

Niestety powyższe zdjęcia z kamery internetowej są bardzo słabej jakości, a obiektyw skierowany jest na parking i ukazuje jedynie niewielką i najmniej atrakcyjną część czarnkowskiego Rynku. Niemniej jednak, Plac Wolności - Rynek to jedno z najciekawszych miejsc w Czarnkowie. Olbrzymi plac otoczony jest ciekawymi i pięknie odrestaurowanymi kamieniczkami, które nadają wspaniały klimatu temu miejscu. Godnym polecenia zabytkiem jest późnogotycki kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny, który został wzniesiony w 1580 roku, a rozbudowany w XVII i XVIII wieku. Wnętrze zachowane zostało w stylu barokowym, z wyjątkiem renesansowych nagrobków rodziny Czarnkowskich. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych na terenie Wielkopolski.

Czarnków, to nie tylko ciekawe zabytki, ale także cudna okolica zachęcająca do odwiedzenia tego regionu. Miasteczko położone jest na wzgórzach morenowych, na granicy Pojezierza Chodzieskiego i Kotliny Gorzowskiej, w Dolinie Dolnej Noteci. Region ten charakteryzuje się nie tylko wspaniałymi krajobrazami, ale i unikatowym klimatem.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.3 °C (63.2 °F)
  • prędkość wiatru: 4.54 km/h (2.82 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 93 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Czarnków

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 848:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.