Sobota, 16.11.2019 00:24

Gniezno - Rynek

Rynek
Link źródłowy

Gniezno kamera online na Rynek

Gniezna, położonego w województwie wielkopolskim, chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Pierwsza stolica Polski, miasto św. Wojciecha, a dawniej miasto Korony Królestwa Polski. Kamera, przekazująca obraz w wersji LIVE, zamontowana została na budynku położonym przy gnieźnieńskim Rynku.

Zabudowę gnieźnieńskiego Rynku cechuje bardzo duży synkretyzm, bowiem otaczające Rynek domy zostały wzniesione w różnych okresach. Niektóre z nich cechują się zdobionymi gzymsami, zaś inne balkonami i fryzami. Spacerując po Rynku, warto także przejść się ulicami od niego odbiegającymi. Przy ulicy Tumskiej usytuowane są, wzniesione na początku XIX wieku, piękne, piętrowe budynki mieszkalne z ciekawymi fryzami ozdobnymi, które przedstawiają motywy floralne i antyczne. Od Rynku odchodzi także ulica Chrobrego, przy której usytuowane są kamienice z początku XX wieku. Ulica Chrobrego rozpoczyna się deptakiem i jest główną arterią miasta.

Widoczna na zdjęciach z kamery fontanna wybudowana została w 2014 roku. Zastąpiła poprzednią, w której bardzo często zatykały się odpływy - i zamiast ozdabiać Rynek odstraszała unoszącym się wokół niej nieprzyjemnym zapachem. Uroczyste otwarcie nowej fontanny miało miejsce 25 listopada 2014 roku i przeciwieństwie do starej fontanny, upiększa Rynek, a w szczególności wieczorem, ze względu na ciekawą grę strumieni wody i świateł.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 8.8 °C (47.8 °F)
  • prędkość wiatru: 9.17 km/h (5.7 mph)
  • wilgotność powietrza: 93 %
  • kierunek wiatru: 110 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1008 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Gniezno

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 964:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.