Piątek, 21.06.2024 16:19

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie wolsztyńskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat wolsztyński - opis

Powiat wolsztyński usytuowany jest w zachodniej części województwa wielkopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Wolsztyn, zamieszkane przez około 13 000 osób. W skład powiatu wchodzi gmina miejsko-wiejska Wolsztyn, gminy wiejskie: Przemęt, Siedlec oraz miasto Wolsztyn. Powiat wolsztyński w sumie zamieszkany jest przez około 57 tysięcy mieszkańców.

Powiat wolsztyński jest dość ciekawym regionem pod względem turystycznym. W obrębie powiatu znajduje się ponad 30 jezior, i przepływają tędy urokliwe rzeki Obra i Dojca. Ziemia wolsztyńska jest dość mocno zalesiona, co sprzyja powstawaniu gospodarstw agroturystycznych, a także ośrodków wypoczynkowych oraz ogólnie pojętej bazie turystycznej. Liczne szlaki piesze, rowerowe, a także konne i wodne stwarzają doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku na łonie natury. 

Doskonałym uzupełnieniem przyrodniczych walorów powiatu wolsztyńskiego są zabytki sakralne i świeckie, które warto zobaczyć. W Wolsztynie znajduje się kapitalny skansen czynnych parowozów, będący unikatem w skali europejskiej. Warto zwiedzając powiat wolsztyński zahaczyć o pałac i park pałacowy wzniesiony w 1857 roku, usytuowany nad jeziorem Wolsztyńskim. W Chorzeminie znajduje się również ciekawy, neogotycki pałac wzniesiony w 1910 roku dla rodziny Daumów. W Gościeszynie odnaleźć możemy neogotycki pałac z początku XX wieku. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.