Czwartek, 18.07.2024 07:09

Kamery w Kamionnej

Brak kamer.

Kamionna - opis

Kamionna to stosunkowo nieduża miejscowość, zamieszkana przez około 530 osób, położona w powiecie międzychodzkim w województwie wielkopolskim. Kamionna położona jest nad rzeką Kamionką oraz przy drodze krajowej numer 24.

Z punktu widzenia turystycznego, Kamionna jest dość atrakcyjną wsią. Głównie ze względu na swoje położenie w urokliwej krajobrazowo i przyrodniczo Dolinie Kamionki. W tym miejscu w 2004 roku utworzono rezerwat florystyczny "Dolina Kamionki", który ochrania fragment doliny rzecznej w rynnie polodowcowej, a także część lasu oraz terenów podmokłych. 

Turyści odwiedzający Kamionną, czy też przejeżdżający tylko przez wieś, powinni zwrócić szczególną uwagę na kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny, wzniesiony w stylu gotyckim w 1499 roku. Ciekawym obiektem jest także stary słup milowy, który ustawiony został w trakcie budowy szosy łączącej Poznań i Berlin. Ustawiony został w latach 1826-1835, a następnie przeniesiony w 2002 roku w okolice Najświętszej Marii Panny. Wprawni turyści z pewnością zachwycą się zwartym, małomiasteczkowym układem przestrzennym z kwadratowym rynkiem oraz śródrynkowym blokiem.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.