Czwartek, 30.05.2024 06:34

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Poznań (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Poznań - opis

Poznań to miasto na prawach powiatu, stolica województwa wielkopolskiego oraz zagłębie turystyczne, kulturalne i rozrywkowe. Niezależnie od celu naszej podróży, Poznań jest świetnie przygotowany do podjęcia turystów i urlopowiczów o każdej porze roku.

Ze względu na położenie, w pobliżu dużych węzłów komunikacyjnych Poznań ma bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Szczególnie ta pierwsza, jest bardzo mocno urozmaicona. W mieście nie brakuje hoteli oferujących najróżniejszy standard, od 3 gwiazdkowych, aż po 5-gwiazdkowe, szczególnie te ostatnie, zazwyczaj wybierane są przez osoby, które przyjechały do miasta w celach biznesowych aniżeli turystycznych. O wiele tańszym rozwiązaniem są hostele, których w mieście nie brakuje, a także kameralne pensjonaty i wille położone na obrzeżach miasta. 

Wśród atrakcji turystycznych stolicy województwa wielkopolskiego możemy wyróżnić zabytkowe obiekty sakralne, kamienice i fortyfikacje miejskie. Warto również nieco czasu poświęcić na wizytę w ogrodzie botanicznym i zoologicznym, a także przespacerować się Parkiem Wilsona, gdzie znajduje się Palmiarnia i muszla koncertowa.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.