Środa, 22.05.2024 22:21

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w Koninie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Konin - opis

Konin to miasto na prawach powiat położone w województwie wielkopolskim, rozciągające się na obszarze Doliny Konińskiej nad rzeką Wartą. Pierwsze wzmianki na temat Konina w księgach historycznych pochodzą z XIII wieku i opisują miasto jako osadę na wyspie. Dzisiejszy Konin to główny ośrodek Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego i największe miasto przemysłowe w regionie. 

Mimo, że Konin przez wiele osób postrzegany jest głównie jako ośrodek przemysłowy, to miasto pochwalić się może cennymi zabytkami. Każdy turysta odwiedzający Konin powinien przejść się po kapitalnej, konińskiej Starówce, która usytuowana jest na lewym brzegu Warty. Jednym z najsłynniejszych zabytków Konina jest bez wątpienia Słup Koniński, czyli prawdopodobnie najstarszy znak drogowy zachowany w Europie Środkowo-Wschodniej, przy którym warto zrobić sobie zdjęcie. Amatorzy zabytkowej architektury z pewnością zwrócą szczególną uwagę na piękny, klasycystyczny Ratusz wybudowany na przełomie XVIII i XIX wieku, a także gotycką świątynie pw. św. Bartłomieja oraz ciekawe staromiejskie kamienice otulające Rynek.

Konin posiada dość dobrze rozbudowaną i zróżnicowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Turyści oczekujący najwyższego standardu mają do wyboru hotele i pensjonaty. Ponadto na terenie miasta i w jego najbliższych okolicach działa także kilka kompleksów wypoczynkowych. W ofercie noclegowej Konina znajdziemy także kwatery prywatne, które zazwyczaj łączą w sobie niską cenę i przystępne warunki.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.