Poniedziałek, 15.07.2024 01:25

Kamery w Antoninie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Antonin - opis

Antonin to niewielka miejscowość, a właściwie wieś, położona w południowej części województwa wielkopolskiego, w odległości 10 kilometrów na południe od Ostrowa Wielkopolskiego, w powiecie ostrowskim. Antonin zamieszkany jest przez około 470 mieszkańców i pełni rolę regionalnego ośrodka turystycznego.

Antonin wśród mieszkańców Wielkopolski jest znanym ośrodkiem wypoczynkowym z kąpieliskiem. Istniejące w tym miejscu Jezioro Szperek, którego nazwa wywodzi się od dawnej nazwy wsi, latem zapewnia szereg możliwości spędzenia wolnego czasu umożliwiając żeglugę, kąpiele wodne oraz słoneczne. Nieopodal jeziora znajdują się domki letniskowe. Amatorzy wypoczynku na łonie natury z pewnością nie będą zawiedzeni, bowiem w okolicy znajduje się ciekawy rezerwat przyrody Wydymacz, a także kapitalny Park Krajobrazowy Dolina Baryczy. 

Walory przyrodnicze to nie jedyne atrakcje czekające na turystów przybywających do Antonina. W tej niewielkiej miejscowości znajduje się piękny, drewniany Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów, którego sława wykroczyła poza granice Polski. We wspomnianym pałacu, każdego roku, odbywa się Międzynarodowy Festiwal "Chopin w barwach jesieni".

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.