Poniedziałek, 15.07.2024 01:13

Kamery w Małopolsce - na literę P (148)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę P

Małopolskie - opis

Małopolska to niezwykle atrakcyjna cześć kraju, zawdzięcza wiele swojemu położeniu na południu Polski. Na terenie województwa znajdują się popularne cele turystyczne: Zakopane, Kraków, Wieliczka, Wadowice - miasta, znane w całej Polsce, odwiedzane co roku przez turystów z Polski i za granicy.

Wizyta w Małopolsce to okazja, by zobaczyć zachwycające muzea, które posiadają w swych zbiorach arcydzieła znane na całym świecie. Kościoły w Binarowej, Dębinie Podhalańskim czy Lipnicy Murowanej wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Bardzo często podróżując przez Małopolskę, napotkamy zamki, magnackie rezydencje z czasów renesansu i baroku. Województwo zachwyca różnorodnością architektury, znajdują się tam zabytki ze wszystkich epok. Miejscem wartym odwiedzenia są na pewno kopalnie soli w Wieliczce i Bochni, z którymi wiąże się legenda o księżniczce Kindze.

Spacer po krakowskim rynku, pozwoli poczuć klimat starego miasta, zachłysnąć się jego pięknem. Kościół Mariacki, sukiennice, zamek na Wawelu, są to miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Krakowie.

Prawdziwego górala, znajdziemy w Zakopanem, często w stroju ludowym wraz z czapką z piórkiem. Wizyta i spacer po głównej promenadzie miasta Krupówkach, wejście na Gubałówkę czy zjedzenie oscypka to niewielka część atrakcji, które oferuje nam miasto. Region przygotowany jest też na przyjęcie aktywnych turystów, góry, lasy, jeziora, rzeki – tereny dają wielkie możliwości przygotowania rozmaitych szlaków, co pozwala na połączenie aktywności fizycznej wraz ze zwiedzaniem zabytków i podziwianiem uroków dzikiej przyrody.

Atrakcje turystyczne, zabytki, bajkowe miejsca, rozsiane są po całym terenie województwa, warto więc przed urlopem wybrać najbardziej interesujące nas obiekty, miejsca i zaplanować drogę. Zapraszamy do oglądania widoków z kamer udostępnionych w naszym serwisie, możecie już dziś zajrzeć do Małopolski.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.