Poniedziałek, 24.06.2024 04:46

Kamery w Kętach (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

  • Rynek
    Rynek 8697 Wyświetleń

Kęty - opis

Kęty to niewielkie miasteczko liczące około 20 000 mieszkańców położone w powiecie oświęcimskim, leżącym na zachodnim skraju Małopolski, przy drodze nr 52. Miejscowość usytuowana jest u podnóża Beskidu Małego i rozciąga się wzdłuż rzeki Soły.

Miasto Kęty pochwalić się może wieloma zabytkami, których architektura ściśle nawiązuje do wielu stylów architektonicznych. Do najciekawszych należy zaliczyć kościół pw. św. Małgorzaty i Katarzyny, a także usytuowany obok barokowy kościół pw. św. Jana z Kęt. Niemniej ciekawymi zabytkami są także kompleksy klasztorne: Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego, Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji, czy też Ojców Franciszkanów Reformatów. Spacerując uliczkami Kęt warto zwrócić szczególną uwagę na zabytkowy układ urbanistyczny miasta z usytuowanym po jego środku Rynkiem oraz otaczającymi go XIX-wiecznymi kamieniczkami. Godnym polecenia miejscem jest także Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego, gdzie znajduje się ekspozycja składająca się z ponad 4400 eksponatów z Kęt i okolic.

Choć Kęty raczej nigdy nie staną się popularnym ośrodkiem turystycznym, to z pewnością mogą stanowić świetną bazę wypadową na szlaki prowadzące przez najciekawsze miejsca Beskidu Małego. Niestety największym problemem okazać się może znalezienie noclegu odpowiadającego naszym preferencjom, bowiem Kęty posiadają bardzo skromną bazę noclegową.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.