Czwartek, 25.04.2024 01:20

Kamery w Borzęcinie

Brak kamer.

Borzęcin - opis

Borzęcin to największa wieś powiatu brzeskiego, będąca jednocześnie jedną z największych w Małopolsce. Rozciąga się na obu brzegach rzeki Uszwicy, zaledwie kilkanaście kilometrów na północny-wschód od Brzeska. Pierwsze historyczne wzmianki na temat osady w miejscu dzisiejszej wsi pochodzą z 1364 roku, jest to udokumentowana data erygowania tutejszej parafii. 

Malownicze otoczenie wsi doceniane jest przez coraz większe rzesze turystów, zwłaszcza tych, preferujących wypoczynek charakteryzujący się ciszą, spokojem oraz bliskością przyrody. Baza noclegowa Borzęcina składa się przede wszystkim z gospodarstw agroturystycznych, których w ostatnich latach pojawiło się najwięcej. 

Najważniejszym zabytkiem architektonicznym Borzęcina jest zabytkowy kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wybudowany w latach 1680-1720. Wewnątrz świątyni znajdują się cenne rzeźby Martyńskiego, są to posągi serca Jezusa i Matki Boskiej. Wykonane zostały na przełomie lat 60. i 70. XIX w. Po zachodniej części ogrodzenia kościoła usytuowane są rzeźby św. Kazimierza oraz św. Jana Kantego, które wykonane zostały w Bochni przez rzeźbiarza Wojciecha Samka.

Borzęcin jest idealną propozycją dla osób pragnących wypocząć z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu nieskażonej ingerencją człowieka przyrody. Świeże powietrze, czysta woda oraz ekologiczne jedzenie, w połączeniu z aktywnym wypoczynkiem skutecznie pomogą zregenerować siły na kolejne miesiące pracy zawodowej.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.