Czwartek, 18.07.2024 06:43

Kamery w Białym Dunajcu (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Biały Dunajec - opis

Biały Dunajec to niewielka podhalańska wieś położona w powiecie tatrzańskim, należącym do województwa małopolskiego. Przez miejscowość przebiega „Zakopianka” łącząca Kraków z najpopularniejszą turystyczną miejscowością Podhala, jaką jest Zakopane. Jeśli przemierzaliście kiedykolwiek zatłoczoną „Zakopiankę”, musieliście także być w Białym Dunajcu, zlokalizowanym na południowym skraju małopolskiego.

Do atrakcji sportowych miejscowości należy Gminna Siłownia i Hala Sportowa, którą można wynająć na własne potrzeby. Działa tutaj także klub sportowy „Biali”, sekcja piłki ręcznej oraz odbywają się treningi w biegach narciarskich. Dzięki infrastrukturze mieszkańcy prowadzą bardzo aktywny i zdrowy tryb życia.

Biały Dunajec może być świetnym miejscem wypoczynku i spokojną oraz zaciszną alternatywą dla zatłoczonego i obleganego przez turystów Zakopanego. Gmina organizuje rodzinne rajdy rowerowe, które promują aktywne spędzanie czasu w gronie rodziny, a od niedawna odbywa się tutaj także interesujący Festiwal Fizyki, zaś zimą można wziąć udział w kursach bezpiecznej jazdy na nartach.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.