Poniedziałek, 15.07.2024 00:13

Kamery w Piwnicznej-Zdroju

Brak kamer.

Piwniczna-Zdrój - opis

Piwniczna-Zdrój to znana i ceniona miejscowość uzdrowiskowa, położona nad brzegiem Popradu w sercu Beskidu Sądeckiego. Miasteczko usytuowane jest w województwie małopolskim, powiecie nowosądeckim.

Najcenniejszym bogactwem miasta są oczywiście lecznicze wody naturalne (znane jako kwaśne wody), które charakteryzują się wysoką zawartością jonów magnezowych i wapniowych. Wspomagają leczenie schorzeń układu oddechowego i pokarmowego. Teren, na którym położona jest Piwniczna charakteryzuje się dużym urozmaiceniem, obfituje w liczne potoki i cieniste doliny. Liczne tereny spacerowe przebiegają po mniejszych i większych, pełnych uroku wzniesieniach.

Każdy, kto chce zobaczyć jak wyglądało życie w Piwnicznej-Zdroju lata temu, powinien wybrać się do Muzeum Regionalnego. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest oczywiście Rynek, gdzie znajdują się dość dobrze zachowane domy z XIX wieku. Piwniczna-Zdrój to również wspaniała baza wypadowa do pobliskich stacji narciarskich m.in: w Wierchomli Małej, Szczawniku i Suchej Dolinie, zostały tam wytyczone trasy o różnym stopniu trudności. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.