Poniedziałek, 24.06.2024 05:21

Kamery we wsi Rytro

Brak kamer.

Rytro - opis

Rytro to jedna z najpiękniejszych miejscowości turystycznych. Wieś położona w Beskidzie Sądeckim, pomiędzy Starym Sączem a Piwniczną-Zdrój, w malowniczej dolinie Popradu. Tutaj krzyżują się szlaki turystyczne, które łączą pasmo Radziejowej (1262m n.p.pm.) i Jaworzyny Krynickiej (1114m n.p.pm.) i prowadzą na najwyższe szczyty tutejszych gór: Radziejowa (wspomniana już wcześniej), Przechyba (1173m n.p.pm.), Wielki Rogacz (1182m n.p.m.).

W Rytrze znajdują się pozostałości po średniowiecznym zamku rycerskim, istniejący co najmniej od początku XIV wieku. Ruiny zamku cieszą się w dalszym ciągu dużym zainteresowaniem wśród turystów. Położony nad rzeką Poprad na wysokim wzgórzu, skąd rozciąga się śliczny widok na całą okolice. Według legendy można tu spotkać przeklętego za krzywoprzysięstwo rycerza, który błąka się po zamku.

Rytro to wieś, która oferuje turystom liczne atrakcje. Można wypożyczyć rower, pojeździć na nartach, wziąć udział w kuligu, spłynąć doliną Popradu na odcinku Piwniczna - Rytro, a także nauczyć się jeździć konno i wybrać się na przejażdżkę po górach (nawet kilkudniową).

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.