Piątek, 22.09.2023 13:50

Andrychów ↓

  • Plac Adama Mickiewicza

Andrychów - Plac Adama Mickiewicza

Andrychów kamera na Plac Adama Mickiewicza

Andrychów to niewątpliwie ciekawe miasteczko położone w województwie małopolskim. Choć w Andrychowie nie znajdziemy zbyt wielu spektakularnych zabytków, to usytuowanie miasta u stóp Beskidu Małego oraz w pobliżu ważnych punktów na turystycznej mapie Polski sprawia, że miasteczko stanowi doskonałą bazę wypadową.

Powyższy obraz pochodzi z kamery zamontowanej na Placu Adama Mickiewicza położonym w samym sercu Andrychowa, opodal Rynku. Układ Starego Miasta ma niezwykle ciekawą kompozycję utrzymaną w specyficznym galicyjskim klimacie. W mieście znajduje się wiele dobrze zachowanych przykładów wspaniałej architektury drewnianej, lecz niestety najważniejsze domy podcieniowe zostały zniszczone po wojnie i/lub przebudowane. Ostatni zachowany dom podcieniowy w Andrychowie usytuowany jest na Rynku, a obecnie mieści się w nim piekarnia.

Na zwiedzanie Andrychowa wystarczy jeden pełny dzień, lecz turyści planujący dłuższy pobyt w tym niewielkim miasteczku z pewnością nie będą narzekać na nudę. Liczne szlaki piesze oraz obiekty sportowe dają szereg możliwości spędzania wolnego czasu aktywnie, natomiast Park Rozrywki położony opodal w Inwładzie zapewni ciekawą rozrywkę komercyjną.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21 °C (69.7 °F)
  • prędkość wiatru: 6.9 km/h (4.29 mph)
  • wilgotność powietrza: 79 %
  • kierunek wiatru: 218 °
  • zachmurzenie: 95 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1006 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plac Adama Mickiewicza w miejscowości Andrychów

Plac Adama Mickiewicza

Powiązane kategorie z kamerą nr 743:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.