Poniedziałek, 15.07.2024 01:42

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie chrzanowskim (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat chrzanowski - opis

Powiat chrzanowski położony jest w zachodniej części województwa małopolskiego. Stolicą powiatu jest Chrzanów usytuowany pomiędzy Krakowem a Katowicami, zaledwie 40 kilometrów od środka Europy. Ziemie Chrzanowskie posiadają bardzo atrakcyjne tereny leśne z wytyczonymi szlakami pieszymi oraz rowerowymi.

Szczególnie ważna dla turystów jest możliwość poznania tradycji i kultury regionu, w którym aktualnie przebywają. Tradycje ziem chrzanowskich są tu pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Znajdziemy tu Koła Gospodyń Wiejskich, od których możemy spróbować regionalnych, przepysznych wyrobów oraz grupy śpiewaczek, gawędziarek i wiele innych. Każdego roku organizowane są tu liczne imprezy kulturalne m.in: Dni Miasta i Wsi, konkurs potrw regionalnych oraz Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, który organizowany jest w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym. Tereny powiatu chrzanowskiego stanowią świetną bazę wypadową do położonego opodal Oświęcimia, Krakowa i Wadowic.

Powiat chrzanowski to również znakomite miejsce do uprawiania turystyki miejskiej. W Chrzanowie, Alwerni, Babciach, Libążu i Trzebni znajduje się wiele zabytków architektury sakralnej oraz zamków i dworów. Na terenie całego powiatu porozrzucane są niewielkie, pełne niezwykłego uroku wiejskie kościółki. Miłośnicy wędkarstwa mają do dyspozycji duży zbiornik wodny Groble.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.