Czwartek, 18.07.2024 01:30

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie miechowskim (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat miechowski - opis

Powiat miechowski położony jest w północnej części województwa małopolskiego. Jak wszystkie powiaty, utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą władz powiatu jest Miechów, niewielkie miasteczko zamieszkane przez nieco ponad 11 000 osób. W skład powiatu miechowskiego wchodzi gmina miejsko-wiejska Miechów, miasto Miechów oraz gminy wiejskie: Słaboszów, Racławice, Książ Wielki, Kozłów, Gołcza, a także Charsznica.

Powiat miechowski może pochwalić się niezwykle ciekawą historią oraz bogactwem ziem. Region, w którym powiat jest położony, czyli Obszar Wyżyny Miechowskiej charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością biologiczną. Ogromny wpływ mają na to żyzne gleby. W obrębie powiat utworzonych zostało aż 9 rezerwatów przyrody, w tym także stepowe, florystyczne oraz leśne.

Amatorzy zabytkowych obiektów architektonicznych z pewnością będą zadowoleni z wizyty w powiecie miechowskim. Znaleźć tutaj możemy liczne zabytki architektury świeckiej oraz sakralnej, a także ciekawe miejsca, które ściśle związane są z ważnymi wydarzeniami dziejowymi. W gminie Książ Wielki zobaczyć możemy bardzo ciekawy renesansowy zespół pałacowy, natomiast w gminie Gołcza ciekawą, sakralną architekturę drewnianą. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.