Piątek, 21.06.2024 17:19

Kamery w Krościenku nad Dunajcem (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

  • Rynek
    Rynek 6357 Wyświetleń

Krościenko nad Dunajcem - opis

Krościenko nad Dunajcem to stosunkowo niewielka, lecz bardzo urokliwa wieś Małopolska. Malowniczo usadowiła się u podnóża Gorców, Pienin oraz pasm Beskidu Sądeckiego, tuż nieopodal Szczawnicy, nad rzeką Dunaj. Pierwsza osada w miejscu dzisiejszej wsi prawdopodobnie powstała na przełomie XII i XIII wieku. Ówcześnie była to osada służebna. Natomiast dziś, Krościenko nad Dunajcem stanowi kapitalną bazę wypadową dla turystyki górskiej, rowerowej, pieszej, konnej, a także kajakowej. Odnajdą się tutaj także pasjonaci wędkarstwa.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, Krościenko stanowi doskonałą bazę wypadową pod wszelkiego rodzaju wyprawy. Wytyczone szlaki prowadzą przez najpiękniejsze zakątki regionu i pozwalają na jego bliższe poznanie. Choć okolice wsi zdecydowanie należą do bardzo ciekawych, planując pobyt w Krościenku, warto także zagospodarować nieco czasu na zwiedzanie samej miejscowości. Do najważniejszych atrakcji Krościenka nad Dunajcem bez wątpienia należy zaliczyć Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego, Zamek Pieniński oraz liczne domy mieszczańskie, które po dziś dzień zdobią krościeński rynek. Ponadto zwiedzając wieś warto także zwrócić szczególną uwagę na licznie pomniki przyrody, obiekty sakralne oraz kapitalny, zabytkowy Dwór Rodziny Dziewolskich.

Krościenko nad Dunajcem to niewątpliwie doskonałe miejsce na urlop, szczególnie dla turystów spragnionych kontaktu z naturą, chcących aktywnie spędzić czas, czy też uciec od codzienności. Krościenko odnajduje się doskonale w roli miejscowości wypoczynkowo-turystycznej i każdego roku odwiedzana jest przez tysiące turystów z całego kraju.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.