Czwartek, 18.07.2024 00:23

Kamery w Krakowie (45)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Kraków - opis

Kraków położony jest w południowej Polsce, nad Wisłą. Jest głównym i największym miastem województwa małopolskiego i siedzibą jego władz. Liczba mieszkańców Krakowa to blisko 761 tysięcy, co czyni je drugim co do wielkości miastem w Polsce.

Do głównych atrakcji turystycznych Krakowa należy Zamek Królewski na Wawelu, będący rezydencją królewską zlokalizowaną na Wzgórzu Wawelskim. Zamek obecnie pełen jest wspaniałych wystaw i eksponatów związanych z historią Polski. Ważnym punktem na mapie miasta jest Stare Miasto z Rynkiem Głównym, Kościołem Mariackim i Sukiennicami, które stanowią wizytówkę i część reprezentacyjną Krakowa. W obrębie Starego Miasta znajdują się także pozostałości murów obronnych czyli Brama Floriańska oraz Barbakan.

Posiadające bogatą historię miasto, jest doskonale przystosowane do przyjmowania turystów. Przez teren Krakowa przebiega kilkanaście tras turystycznych, które przechodzą przez najważniejsze zakątki miasta. Wśród tras znajdziemy między innymi Drogę Królewską, Drogę Skazańców, Trasę Zabytków Żydowskich, a także Szlak Twierdzy Kraków. Każda z dróg została zaplanowana tak, aby łączyć powiązane historycznie obiekty.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.