Piątek, 21.06.2024 17:09

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie bocheńskim (13)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat bocheński - opis

Powiat bocheński położony jest w centralnej części województwa małopolskiego. Siedzibą władz powiatu jest Bochnia. W jego skład, oprócz samej Bochni, wchodzi także gmina miejsko-wiejska Nowy Wiśnicz oraz siedem gmin wiejskich, a w tym: Lipnica Murowana, Rzezawa, Żegocina, Drwinia, Łapanów, Trzciana oraz Bochnia.

Do atrakcji miasta powiatowego należy zabytkowy rynek, kościół św. Mikołaja, zespół salinarny oraz kilka zabytkowych domów i dworków, a także otwarta dla turystów, kopalnia soli kamiennej. Nie małą ciekawostką jest synagoga wybudowana w 1939 roku, która miała być najnowocześniejszym domem modlitwy. Ważnym miasteczkiem na turystycznej mapie powiatu bocheńskiego jest także Nowy Wiśnicz, gdzie znajduje się ciekawa ścieżka edukacyjna, Muzeum Ziemi Wiśnickiej oraz Kamieniołom Macieja Trapoli.

Stosunkowo niewielka gmina posiada kilka niepowtarzalnych atrakcji, dla których warto wybrać się w te strony. Turystów zainteresować może Zamek Kmitów i Lubomirskich, Klasztor Karmelitów Bożych, miejscowe muzea, pomniki i kapliczki oraz Kolumny Wiśnickie znajdujące się w Wiśniczu, Olchawie i Leksandrowej.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.